نقش تجارت الکترونیک در بخش کشاورزی

نقش تجارت الکترونیک در بخش کشاورزی
یکی از مشکلات چرخه تولید کالا ، محصولات کشاورزی ، دام و طیور؛ موضوع بازاریابی و دسترسی آسان و با حداقل واسطه به خریدار می باشد. از دیر باز عرضه محصولات کشاورزی و دامی از طریق واسطه ها صورت می گرفته است.در این گردش نادرست بازار، سودمندی تولیدکنندگان از تولید محصولات کشاورزی کاهش یافته و بعضا به حداقل می رسد و واسطه های بیش از نیاز طبیعی ، بیشترین سود را در این آشفته بازار کسب خواهند نمود . عدم اطلاع و ارتباط صحیح تولید کننده و مصرف کننده موجب کسب سودهای نامتعارف توسط افراد سودجو گردیده و در حقیقت این عده از ضعف اطلاعات و ارتباطات مصرف کننده و تولید کننده حداکثر استفاده را خواهند نمود .

ادامه مطلب

   + کشاورز - ٤:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٩

بانک مقالات کشاورزی . بانک مقالات دام و طیور

در سایت بازار بزرگ کشاورزی ایران ما با جمع آوری بیش از 2000 مقاله کشاورزی ، دام و طیور به صورت طبقه بندی شده این امکان را فراهم آورده ایم که تمامی علاقه مندان بدون محدودیت به بانک مقالات دام و طیور و بانک مقالات کشاورزی دست یابند .
همچنین با درج آخرین قیمت روز کالاهای کشاورزی و دام و طیور ، امکان مقایسه کالاهای مشابه در بخش کشاورزی ، دام و طیور را فراهم نموده ایم.
در بازار بزرگ کشاورزی ایران بیش از 100 شرکت فعال در بخشهای کشاورزی ، دام و طیور با معرفی 4000 محصول در این سایت این امکان را برای کاربران و فعالان بخش کشاورزی فراهم نموده اند تا در هر ساعت از شبانه روز و بدون حضور فیزیکی محصول یا کالای مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

بیشتر ببینید

   + کشاورز - ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/٢٥

علف کش های گروه بازدارنده فتوسیستم

علف کش های گروه بازدارنده فتوسیستم یا تخریب کننده های غشا سلولی :
این نوع علف کشها براساس تقسیم بندی (طبقه بندی) روشهای HRAC و WSSA با جایگاه عملی که از بازدارندگی فتوسیستم یک (PSI) تا ممانعت از فعالیت پروتوپور فیرینوژن اکسید از (PROTOX) و جلوگیری از گلوتامین سنتاز گسترده اند مورد مصرف قرار گرفته که در این میان براساس طبقه بندی فوق بازدارنده های فتوسیستم یک در گروه 22 با مشخصه حرف انگلیسی D در خانواده ای شیمیایی با نام بای پیرید بلیوم ها با نام عمومی پاراکوات و نام تجاری گراماکسون از نظر کارکرد فیزیولوژیک مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

ادامه مطلب

   + کشاورز - ۱:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٦